22 жовтня в приміщенні Центру національного відродження відбувся Круглий стіл на тему: «Проблеми обороноздатності України: український погляд». Захід проходив у рамках Програми експертного обговорення «Національна безпека: український погляд».
Організаторами круглого столу виступили Українська Інформаційна Служба та Інститут Національного Державознавства
Доповідачами були Олександр Палій, експерт Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗС України, Олександр Галака, екс-начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Володимир Цибулько, політолог, Дмитро Панько, директор Агентства Стратегічних Досліджень, Борис Кожин, віце-адмірал ВМСУ, Юрій Юрчина, заступник голови правління Центру воєнної політики та політики безпеки, Андрій Левус, керівник Української Інформаційної Служби. Модератором Круглого столу виступив Михайло Ратушний, голова правління Інституту Національного Державознавства.На Круглому столі було обговорено стан Збройних Сил України, проблеми реформування ЗСУ, оборонна політика держави в контексті нових викликів та позиції кандидатів на посаду Президента України щодо проблем зміцнення обороноздатності країни.
Експерти зійшлися в тому, що стан Збройних сил можна характеризувати як катастрофічний, українська армія на даному етапі є не готовою вирішувати завдання захисту України від внутрішніх та зовнішніх загроз, в когорті яких основне місце посідає Росія.
Увагу доповідачів було сконцентровано не лише на мізерному фінансуванні ЗСУ, але й на проблемі підготовки резерву (за словами В. Цибулька, в Росії таку функцію покладено, зокрема, на козацтво), на проблемі престижності служби в армії, соціальних пільг, житла, гальмування процесів вступу до євроатлантичної системи колективної безпеки (НАТО) тощо.
Основною причиною такого жахливого стану українського війська експерти називають політику керівництва України, за винятком хіба що Президента В.Ющенка. За словами директора Агентства Стиратегічних Досліджень Дмитра Панька, політика діючого уряду може призвести до того, що невдовзі в країні не буде армії як такої.
"Тимошенко свого часу заявила, що для переходу на контракту армію нам потрібно всього лише 5 місяців і 60 млн. грн, тоді як в США процес переходу армію на професійну основу тривав 15 років! Про який ще прояв непрофесіоналізму уряду можна говорити? Мені задється, що така політика спрямована на свідоме знищення армії", - наголосив експерт.
"Однією з причин такого стану наших ЗСУ є те, що в України нема чіткої стратегії і бажання приєднатися до однієї з систем колективної безпеки, що дозволило б модернізувати нашу армію за стандартами одного з військових союзів. У нас зараз нема прийнятих стандартів, під які треба підганяти наше озброєння!", - наголоисв віце-адмірал ВМСУ Борис Кожин.
За словами експерта Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗС України Олександра Палія, в ситуації, коли українська армія не може з об’єктивних обставни гарантувати територіальну цілісність країни, ми повинні добиватися від провідних держав, в першу чергу – США, гарантій виконання положень Будапештської угоди, а також вимагнати подібних гарантій від блоку НАТО.
"Але в першу чергу ми повинні вирішувати питання, які торкаються політичної площини. Без патріотичного керівництва нам неможливо буде виконати окреслені задачі. Отже, в першу чергу ми маємо привести до влади реальних, а не декларованих патріотів", - підсумував О. Палій
Національний Альянс
Немає коментарів:
Дописати коментар