пʼятниця, 14 січня 2011 р.

Ющенко про Бандеру: Влада принижує героїв на догоду Кремлю

Влада кинула виклик значній частині українського суспільства, скасувавши указ про присвоєння Степану Бандері звання Героя України на догоду Кремлю й Москві.

Цю позицію третього президента України Віктора Ющенка озвучила його прес-секретар Ірина Ванникова у коментарі для “ЛІГАБізнесІнформ“.

”У цьому питанні правда й право на стороні українців. Адже це виклик усім українцям. Це загроза українській державності”, – процитувала Ванникова позицію Ющенка.

На думку третього президента, влада має зрозуміти, що “спроби переписати українську історію, принизивши українських героїв на догоду Кремлю й Москві замовленими рішеннями судів, налаштують людей проти цієї влади, адже для значної частини українців Бандера й Шухевич – національні герої”.

Ющенко переконаний, що “влада робить досить грубу помилку, адже, маючи лише третину підтримки українців, вона мала б працювати на об’єднання суспільства, а не роз’єднання”.

”Через дії влади в опозиції до неї не тільки політики, але й підприємці, студенти, пенсіонери. Кожен крок цієї влади викликає громадський протест”, – додала Ванникова.

На думку Ющенка, рішення судів по Бандері й Шухевичу не мають жодних правових підстав.

Як повідомила Ванникова, юристи “Нашої України” подали касаційні скарги на неправосудні рішення донецьких судів і Вищого адміністративного суду.

Як відомо, 2 квітня 2010 року Донецький окружний адміністративний суд задовольнив позов про визнання незаконним і скасуванню указу президента Ющенка “Про присвоєння Бандері звання Герой України”.

Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду вердикт першої судової інстанції був залишений без змін. Рішення набуло чинності. Відповідний указ президента №46/2010 скасовано.

«Українська правда»

Немає коментарів: