середа, 10 березня 2010 р.

Симоненко не проситиме пробачення за заяву про отримання Шухевичем Залізних хрестів з рук Гітлера

Лідер Компартії Петро Симоненко заявив Коммерсантъ-Украина , що не збирається просити пробачення за поширення інформації про отримання Романом Шухевичем двох Залізних хрестів з рук Адольфа Гітлера.

Учора стало відомо, що Печерський районний суд Києва зобов'язав Симоненка спростувати неправдиву інформацію про головнокомандуючого Української повстанської армії Романа Шухевича, оприлюднену ним у Верховній Раді 30 травня 2007 року.

Коментуючи указ президента Віктора Ющенка про святкування 100-річного ювілею Романа Шухевича, лідер КПУ заявив, що Україна "не повинна шанувати пам'ять людини, яка отримала від Адольфа Гітлера два Залізні хрести".

Цю інформацію діти Романа Шухевича - Юрій та Марія - визнали неправдивою і 25 квітня 2009 року звернулися до Печерського райсуду з позовом до Симоненка. При цьому Юрій Шухевич не пояснив Коммерсанту-Украина, чому він подав до суду тільки через два роки після виступу лідера КПУ в парламенті.

Як повідомив учора Ъ-Украина Юрій Шухевич, у ході судових слухань Петро Симоненко не зміг довести, що Роман Шухевич отримав від Гітлера два Залізні хрести. Тому 14 січня Печерський суд зобов'язав лідера КПУ на найближчому пленарному засіданні Верховної Ради спростувати оприлюднену ним інформацію.

За словами Юрія Шухевича, оскільки Симоненко не подав апеляційну скаргу, рішення вступило в силу через 20 днів після оголошення, тобто 4 лютого. На запитання, чому про це стало відомо лише в березні, пан Шухевич відповів, що вони з сестрою "вирішили зачекати закінчення президентських виборів".

Учора Симоненко заявив газеті Ъ-Украина, що не має наміру просити пробачення перед дітьми Шухевича. "Я цього рішення (Печерського суду - ред.) ще не отримав. Коли суд надішле мені документ, я його оскаржу", - сказав він і додав, що Компартія буде домагатися скасування указів про присвоєння звання Героя України Роману Шухевичу і лідеру Організації українських націоналістів Степану Бандері.

Юрій Шухевич поставився до цих заяв спокійно. "Якщо в нього немає совісті, то ми її не додамо. Ми з сестрою відстояли ім'я батька, і це головне", - наголосив Шухевич.

Кореспондент

Немає коментарів: