субота, 28 березня 2009 р.

Вітаємо пана Юрія Шухевича З Днем Народження!

Сьогодні в День народження Юрія Шухевича всі люди доброї волі вітають його та бажають здоров’я і багатьох років плідної праці на честь України!

Юрій Шухевич народився в сім’ї Головного командира УПА Романа Шухевича. 1939 року сім’я виїхала до Кракова, а 1941 повернулася до Львова. 1945 як члени сім’ї Р.Шухевича заарештовані мати і бабуся Юрія, а його з п’ятирічною сестрою відправили в дитбудинок спочатку в Чорнобиль, згодом у Донецьк. Юрій звідти втік у Галичину, через підпілля зв’язався з батьком, а коли 1948 повернувся в Донбас по сестру, був заарештований. Батько загинув 1950. Юрія привезли з тюрми на опізнання. Тоді він бачив батька востаннє.

1956 Юрія Шухевича звільнили, та скоро на протест Генерального прокурора СРСР Р.Руденка повернули добувати решту терміну. З його викінченням 1958 Шухевича, не випускаючи на волю, засудили ще на 10 років за антирадянську агітацію і пропаганду. Це покарання Шухевич відбував у Мордовських таборах. Таким чином, звільнився він 1968, без права впродовж 5 років жити в Україні. Шухевич оселився на Північному Кавказі, в Нальчику, де жила його рідна тітка. Утретє Шухевич заарештований 14 лютого 1972 і засуджений за ч. 2 ст. 70 КК РРФСР („антирадянська агітація і пропаганда“) за статтю, яку знайшли при обшуку, „Роздуми вголос“ — про перспективи українського національно-визвольного руху в ближчі 10 років. Вона під той час ще не була закінчена. Лише в тюрмі Шухевич її дописав, передав на волю, вона дійшла до Львова, але там десь загубилася. Засудили Шухевича, як небезпечного рецидивіста, на 10 років таборів особливо суворого режиму та 5 років заслання).

Ще в слідчому ізоляторі Шухевич написав гнівного листа в ООН, в якому розкриває злочинну систему судів і засуджує тоталітарний режим СРСР, який знищує громадян, що мають національну свідомість. Цього листа Шухевичу вдалося передати на волю, але копію під час обшуку вилучили. За це 1973 - новий термін: 10 років тюремного ув’язнення та 5 років заслання, причому рік, уже проведений у тюрмі, Шухевичу не зарахували.

У тюрмі Шухевич осліп: у нього катаракта обох очей і відшарування сітківки. У лютому 1979 р. Шухевич разом з групою політв’язнів і засланців був оголошений членом Української Гельсінкської Групи (УГГ).

З березня 1983 Шухевича утримували в будинку інвалідів у Томській області.

21 жовтня 1989 повернувся до Львова. 1991 року реабілітований.

На сьогодні Юрій Шухевич Герой України є головою політичної партії Українська Національна Асамблея та Головним командиром Української Народної Самооборони (УНА-УНСО).

Українська Національна Асамблея (УНА-УНСО)

Немає коментарів: